سقف ویلایی

ساختمان‌های ویلایی در ذهن ما به بنایی با ظاهر زیبا در مناطق خوش آب وهوا طبقه بندی می شوند. سقف ویلا می‌تواند به شکل‌های مختلف و دارای پوشش متفاوتی باشد. اصولا طراحی و اجرای سقف ویلایی از مهم ترین مراحل ساخت یک بنا می باشد. که انتخاب مصالح و متریال با توجه به نوع بنا و شرایط آب و هوایی و توسط اجراکننده و معمار ساختمان و البته مطابق سلیقه و نظر مالک ساختمان تعیین می شود.در ابتدا باید نوع مصالح مشخص گردد، زیرا هر نوع متریالی وزن متفاوتی داشته و باید بار آن‌ها توسط کارشناسان و مهندسان در محاسبات سازه‌ای ساختمان لحاظ داده شود.

چندین سال است که در مناطق بسیاری از کشور ویلاسازی انجام می‌شود و ساختن ویلا از مناطق شمالی کشور فراتر رفته است. ویلاهایی که در ساخت آن‌ها با توجه به اقلیم و شرایط جغرافیایی از پوشش‌های مختلفی استفاده می شود. استفاده از سقف‌های شیب دار برای ساخت ویلاها باعث شده است تا زیبایی منحصر به فردی به مناطق تفریحی و مسکونی بخشیده شود. مناطق مسکونی در سال های اخیر اغلب دارای سقف‌هایی ساده و مسطح هستند اما اگر با افق دید وسیع تری به خانه‌های ساخته شده در مزارع و مناطق کوهستانی نگاهی بیندازیم بیشتر با سقف‌ های شیب دار و خانه‌هایی به سبک اروپایی مواجه می‌شویم. اگر برای شما هم داشتن ویلا با ظاهری جذاب اهمیت دارد در هنگام شروع کار می‌توانید برای اجرای سقف ویلایی با تیم متخصص آسابام در ارتباط باشید.

سفال طبرستان

آسابام مجری سقف ویلایی در کشور با چندین سال سابقه در طراحی و اجرا

شماره تماس : ۰۹۱۵۷۱۰۵۸۰۰ | ۰۹۱۵۹۱۶۵۷۰۰

 

بررسی انواع پوشش سقف ویلایی

شرکت آسابام مجری سقف های ویلایی در سراسر کشور با پوشش های مختلفی مانند :

سقف ویلایی با پوشش سفال رنگی طبرستان

سقف هایی که با پوشش سفال رنگی طبرستان ساخته می شوند دارای طول عمر بالایی هستند. این سفال برای اولین بار در آذر ماه سال ۱۴۰۰ توسط تیم آسابام تولید و پس از انجام آزمایش و تست های لازم به بازار عرضه شد.

سقف ویلایی با پوشش سفال طبرستان

سقف هایی با پوشش سفال طبرستان در برابر خوردگی، پوسیدگی و رنگ زدگی مقاوم هستند. حالت سنتی خود را حفظ کرده و ظاهری همراه با فرهنگ و هنر ایرانی به ساختمان شما می بخشند.

سقف ویلایی با پوشش آندوویلا

آندوویلا پوششی سازگار با محیط زیست است که از ترکیب مواد سلولزی و فیبری بازیافتی در فشار و حرارت بالا ساخته می شوند. این سقف ها ضد آب و ضد رطوبت هستند.

سقف ویلایی با پوشش آندولین

آندولین همانند آندوویلا از الیاف طبیعی ساخته شده و کاملا سازگار با محیط زیست است. این پوشش سقفی یک محصول عالی در برابر نفوذ آب است و به علت انعطاف پذیر بودن ترک برنمی دارد ، زنگ نمی زند و پوسیده نمی شود.

سقف ویلایی با ورق های گالوانیزه

ورق های گالوانیزه از پرکاربرد ترین پوشش های سقف شیب دار به حساب می آیند. این ورق ها که در مقایل قارچ‌ها و خزه‌ها هیچ گونه آسیبی نمی‌بینند پوشش مناسبی برای مناطق مرطوب و جنگلی هستند.

سقف ویلایی با پوشش شینگل

معمولا اسم شینگل با زیبایی منحصر به فرد آن همراه می‌شود. این پوشش دارای رنگ بندی متنوع و طرح های مدرن است که در برابر اشعه ماورا بنفش نیز مقاوم هستند.

سقف ویلایی با پوشش روفتایل

اگر به دنبال پوششی مقرون به صرفه هستید که مولفه های مختلف یک پوشش استاندارد را دارا میباشد از قبیل استقامت بالا – زیبایی – عایق بودن قطعاً پوشش روفتایل یکی از اولین پیشنهادها ما به‌شماست.پوشش روف تایل در شرایط آب و هوایی مختلف مورد استفاده قرار میگیرد و استقامت و ماندگاری بالایی نیز دارد

سقف ویلایی با پوشش بامینو

بامینو یکی از جدید ترین پوشش‌های سقف های شیبدار میباشد که در از استقامت بالا و وزن بسیار پایینی برخوردار میباشد.از ویژگی‌های منحصر به فرد بامینو میتوان به تونالیته بودن رنگ آن اشاره کرد.

با توجه به اهمیت گفته شده در انتخاب سقف و پوشش مناسب استفاده از نظر مشاورین متخصصین این امر ضروري است.

برای مشاوره و انتخاب نوع پوشش ویلایی در محدوده جغرافیایی شما میتوانید با مشاورین و کارشناسان آسابام در تماس باشید. 

شماره تماس : ۰۹۱۵۷۱۰۵۸۰۰ | ۰۹۱۵۹۱۶۵۷۰۰

 

مزایای استفاده از سقف شیروانی ویلایی

جلوگیری از ورود آب به داخل ساختمان                    

بهتر است در مناطق آب و هوایی مرطوب و پربارش از سقف های ویلایی با شیب تند استفاده شده تا از راکد ماندن آب روی سقف و خراب شدن آن و همچنین نفوذ آب به داخل ساختمان جلوگیری شود. معمولا پوشش هایی که برای ویلا های مناطق شمالی کشور که پربارش هستند استفاده می شوند مانع از نفوذ آب می شوند.

زیبا سازی ویلا

ساختمان‌های ویلا به دلیل طراحی‌های منحصر به فرد و زیبایی که دارند مورد توجه همگان قرار می‌گیرند. اجرای سقف ویلایی با توجه به تنوع پوشش های قابل استفاده در این سقف ها میتواند با توجه به رنگ و طرح مورد سلیقه شما باشد.

هزینه مناسب در نگهداری و اجرا

سقف های ویلایی مراقبت کمتری نیاز دارند و هزینه نگهداری آن ها در مقابسه با سقف های مسطح کمتر است. همچنین در صورت نیاز به بازسازی و تعمیرات هزینه کمتری را نیز باید به آن اختصاص دهید.

جلوگیری از اتلاف انرژی و سازگاری با محیط زیست

اغلب پوشش های مورد استفاده در اجرای سقف شیب دار با محیط زیست سازگار بوده و همچنین عایقی در برابر هدر رفت انرژی هستند که این امر موجب صرفه جویی در مصرف انرژی می شود.

نمونه کارهای سقف ویلایی

آلاچیق-سفالی
سفال-رنگی-سقف-شیبدار
روفتایل-نمایندگی-مشهد

اجرای سقف ویلایی

اگر در حال ساخت ویلا و منزل هستید و سقف شیب دار مدنظر شماست. اگر منزل شما دارای سقف مسطح است و تصمیم گرفته اید در طراحی خانه‌تان تجرید نظر کنید. مشاوران و کارشناسان آسابام از طراحی اولیه تا اجرای سقف ویلایی شما همراهتان هستند تا با به کارگیری نیرو های حرفه ای و تجربه اجرایی چندین ساله خود دانش خود را در راستای تحقق ایده های شما به کار بگیرند.

شرکت آسابام اولین شرکت مهندسی مجری سقف شیب دار در مشهد میباشد که با تکیه بر دانش مهندسی و تجربه ی کاری بالا میتواند تمامی پوشش‌های مرسوم موجود در بازار کشور را با بالاترین استاندارد های موجود در دنیا اجرا نماید.