سقف شیبدار در مشهد

سقف شیبدار در مشهد

سقف شیب دار از مهم ترین اجزاي ساختمان و بناي شماست که علاوه بر امنیت به ساختمان شما زیبایی می بخشد. سقف هاي شیروانی از محبوب ترین سبک هاي سقف نه تنها در ایران بلکه در تمام نقاط جهان بخصوص در نواحی با رطوبت زیاد میباشد. سقف شیبدار از نظر فنی به سقف هایی گفته می شود که بین 15 تا 70 درجه شیب داشته باشند. که این میزان در سقف هاي شیروانی به 35 تا 50 درجه تغییر می یابد.

سقف‌های شیبدار از سال ۱۳۸۰ وارد صنعت ساختمان سازی مشهد شدند. در ابتدا بازار سقف های صنعتی با پوشش ورق و سقف های ویلا با پوشش سفال طبرستان بسیار رایج بودند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی بیش از ۱۲ نوع پوشش مانند پلی کربنات، پرچین، ورق، بامینو، روفتایل و کینگستون در اختیار هم استانی های عزیزمان در استان خراسان رضوی و شهر مشهد قرار گرفته است.

در معماری های جدید و مدرن تلاش شده است تا اجرای سقف های شیبدار به گونه ای باشد که علاوه بر ایجاد ظاهر زیبا در شهر مشهد و مناطق مسکونی، عوامل زیست محیطی نیز در نظر گرفته شود. بنابراین با انتخاب سقف شیب دار برای منازل و ویلا میتوانید در مصرف انرژی نیز تا حد زیادی صرفه جویی کنید.

برای اجرای سقف شیروانی در خراسان رضوی و شهر مشهد می توانید با تیم آسابام همکاری نمایید. برای ارتباط با کارشناسان آسابام میتوانید با شماره تماس زیر تماس حاصل فرمایید:

09159165700 | 09157105800

اجراي سقف شیب دار در مشهد

در اجرای سقف شیبدار در مشهد عوامل بسیار زیادی مانند شرایط آب و هوایی از جمله میزان بارش باران، باد، سرما و گرما و همچنین نوع کاربری بنا، وزن و سال ساخت و دیگر مشخصات فنی ساختمان علاوه بر حفظ زیبایی ظاهری و تناسب آن با محیط در انتخاب پوشش مناسب موثر هستند.

آب و هوای استان خراسان رضوی به سه منطقه آب و هوایی شمال، مرکز و جنوب تقسیم میشود.

شمال خراسان بطور کلی دارای شرایط آب و هوایی معتدل و سرد کوهستانی است.که شامل شهرستان های بجنورد، قوچان،شیروان، مشهد، چناران و سرخس می شود. میزان بارش باران و برف در این شهر ها به خصوص در شهر های مجاور استان گرگان نسبت به سایر مناطق بیشتر است.

منطقه مرکزی استان خراسان رضوی شامل شهرستان های سبزوار، اسفراین، نیشابور، تربت حیدریه، کاشمر، تربت جام، تایباد و خواف است.

جنوب خراسان دارای آب و هوای خشک و نیمه صحرایی است. که از شش شهرستان بیرجند، طبس، فردوس، گناباد، قائنات و نهبندان تشکیل شده است

اجرای سقف های شیبدار در استان خراسان رضوی و شهر مشهد با توجه به شرایط آب و هوایی به دو صورت انجام میشود:  

سقف های شیب دار مخصوص مناطق گرم: این سقف ها به گونه ای اجرا میشوند که نور خورشید را بازتاب دهند و گرمای کمتری را جذب کنند.

 

سقف های شیب دار مخصوص مناطق سرد: در این مناطق برعکس مناطق گرم می بایست در سقف های شیبدار از پنل خورشیدی استفاده کرد. با توجه به اینکه در این مناطق بارش باران و برف زیاد است، استفاده از این گونه سقف کمک می‌ کند تا آب باران و برف به راحتی‌ از ناودان سرازیر شده و به پایین بریزند. همچنین در زمان بارش برف نیز نیازی به برف روبی نمی باشد.

 

 با توجه به شرایط  آب و هوایی که استان خراسان رضوی در آن قرار گرفته است معمولا تمرکز سازه های شیبدار به سمت پوشش هایی است که از نظر عایق بندی شرایط استانداردتری را دارا باشند. پوشش های سفال طبرستان،  روفتایل و ساندویچ پانل از جمله پوشش هاییست که در استان خراسان رضوی طرفداران بیشتری دارد.

سفال-بام-طبرستان
آلاچیق-با-سفال-طبرستان
آلاچیق-دو-طبقه

انواع پوشش هاي سقف شیروانی قابل اجرا در مشهد

انتخاب نوع پوشش سقف شیبدار بر زیبایی ظاهری ساختمان، ویلا، آلاچیق و یا هر بنای دیگری که در آن از این نوع سقف استفاده می‌شود تأثیر می‌گذارد. پوشش‌های قابل اجرا در شهر رامسر دارای تنوع بالایی هستند که به معرفی اجمالی پرمصرف‌ترین آن‌ها می‌پردازیم.

سقف شیبدار شینگل 

شینگل از یک لایه نوار فایبرگلاس که با نوعی قیر مقاوم می شود و سطح آن با دانه هاي معدنی رنگی پوشانده می شود. این دانه ها علاوه بر زیبایی که به نماي بام ساختمان شما می دهد در برابر اشعه خورشید از شینگن محافظت می کنند. هم چنین این سقف در برابر باد و باران هاي شدید نیز محفوظ است. از مزیت هاي دیگر این محصول به انعطاف پذیري بالاي آن می توان اشاره کرد که به راحتی بر روي سقف هاي گنبدي شکل و قوس دار قابل اجرا می باشد.

سقف شیبدار روف تایل 

روف تایل با دستگاه اتوماتیک تحت حرارت بالا با فشار زیاد تولید می شود. که در برابر باد و طوفان مقاوم

عکس از نمونھ کار انجام شده در نیشابور

هستند. همچنین این نوع پوشش در مقابل نوسانات حرارتی بسیار مقاوم و پایدار می باشد.

سقف شیبدار سفال طبرستان 

سفال طبرستان محصولی آمیخته با فرهنگ غنی ایرانی است که طرفداران زیادي نه تنها در مشهد بلکه در تمامی شهر هاي ایران دارد. این محصول بی نظیر و مقاوم علاوه بر زیبایی و کیفیت بالا و ماندگاري با محیط زیست نیز سازگار است. این محصول داراي طول عمر بالا و مقاوم در برابر آتش سوزي است.

سقف شیبدار سفال طبرستان رنگی ـ سفال رویال

آسابام تنها تولید کننده سفال طبرستان رنگی در کشور می باشد. که این محصول را در 120 طیف رنگی تولید می کند. این محصول داراي گارانتی 10 ساله نیز می باشد.

سقف شیبدار پرچین

ورق پرچین یا تایل پرچین از جنش فولاد مبارکه می باشد که در سه سطح ضخامت 0.4، 0.5 و 0.6 میلی متر تولید می شود. به دلیل وزن کمی که دارد حمل و نقل و نصب این ورقه ها راحت است. گزینه مناسبی در برابر زلزله، باران و باد شدید است. پس میتواند انتخاب درستی براي مناطق شمال و شمال شرقی خراسان رضوي باشد.

سقف شیبدار ورق گالوانیزه

استفاده از ورق گالوانیزه از لحاظ افتصادي بسیار به صرفه بوده، ضمن اینکه در برابر سرما و گرما و رطوبت و باران از مقاومت بالایی برخودار است.

سقف شیبدار بامینو

پوشش هاي بامینو از لحاظ شکل و فرم شبیه سفال است ولی مواد تشکیل دهنده آن باعث برتري کمی و کیفی بامینو نسبت به سفال و روف تایل بتنی می باشد. کامپوزیت بامینو از پلیمر هاي صنعتی و سنگدانه تشکیل شده است. همچنین این پوشش در برابر آتش سوزي و باد و باران مقاوم است.

سقف شیبدار فایبرگلاس

فایبرگلاس یک محصول کاربردي ساخته شده از پلاستیک فشرده است که طول عمر بالایی دارد و در برابر تابش مستقیم خورشید استفاده کرد. به همین دلیل براي برخی از گلخانه ها و سقف هاي شیروانی در متراژ هاي بالا از این محصول استفاده می کنند.

سقف شیبدار کینگستون

کینگستون داراي 8 لایه است که هسته اصلی آن از جنس گالونیوم و پوشش رویه آن توسط دانه هاي سنگریزه پوشیده شده است. این پوشش در مقابل زلزله، تگرگ و باد هاي شدید مقاوم بوده و داراي استحکام و پایایی بالایی است.

با توجه به اهمیت گفته شده در انتخاب سقف و پوشش مناسب استفاده از نظر مشاورین متخصصین این امر ضروري است.

براي مشاوره و انتخاب پوشش سقف شیب دار و همچنین اجراي سقف شیب دار در مشهد و سایر شهر هاي خراسان رضوي می توانید با شماره تلفن درج شده در سایت با کارشناسان و مشاوران آسابام در تماس باشید.

قیمت سقف شیبدار در مشهد

قیمت سقف شیبدار در مشهد نیز همانند دیگر شهرهاي ایران شامل دو مولفه ي مهم میباشد:
1.نوع پوشش
2.نوع پروفیل مصرفی

پوشش سقفی که کارفرما انتخاب میکند بسته به نوع کابري آن ارتباط مستقیمی بر روي قیمت سقف نیز دارد و معمولا ارزان قیمت ترین سقف ها در شهر مشهد در سال 1401 از مترمربعی 500.000 هزار تومان آغاز شده و تا مترمربعی 1.500.000 هزار تومان نیز این قیمت ها ادامه دارد.

قطعا هیچ ارزانی بی علت و هیچ گرانی بی حکمت نیست ولی باید توجه داشت که هر پوششی در شرایط خاص آب و هوایی مخصوص به خود تعریف شده است.

کارفرمایان محترم از سراسر ایران میتوانند جهت استعلام قیمت – مشاوره و خرید محصولات سقف هاي شیبدار با کارشناسان فنی شرکت آسابام در ارتباط باشند.

در صورتیکه پاسخ سوالتان را دریافت نکرده اید میتوانید براي دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان آسا بام در ارتباط باشید.
09159165700
09157105800