پوشش آندوویلا در سقف شیبدار

پوشش آندوویلا در سقف های شیبدار

آندوویلا به علت داشتن جلوه ای همانند سفال یا شینگل دارای وزن بسیار سبکتری است. کاملا ضد آب و رطوبت و در شرایط جوی بسیار مرطوب کارآمد است.

این پوشش ایده آل برای همه نوع بام شیبدار ایوان گرفته تا سایبان، سردرب، آلاچیق و انواع ساختمانهای ویلایی مورد استفاده قرار میگیرد.

مشخصات فیزیکی آندوویلا : طول : 106 سانتی متر عرض : 40 سانتی متر ضخامت : 3 میلی متر وزن هر ورق : 1.27 کیلوگرم پوشش هر ورق : 0.312 مترمربع

 

مزایای پوشش آندوویلا در سقف های شیبدار

1.جریان دائمی هوا : شکل هندسی آندوویلا ، جریان ورود و خروج هوا را ممکن می سازد. بنابراین ضمن تهویه طبیعی از رطوبت و عرق کردن سقف در داخل فضای سالن یا منزل جلوگیری می کند. فضای آزاد بین تیزه و تایل ها و کناره سقف برای تهویه در هر متر، معادل 85 سانتیمتر مربع است.

2.وزن سبک : ورق های آندوویلا با وزن سبک معادل 4 کیلوگرم در هر مترمربع امکان نصب آسان، جلوگیری از زیان های سقف های سنگین مخصوصا در شرایط زلزله را به همراه دارد.

3.نصب آسان : میخ کوبی بدون زحمت میخ های گالوانیزه ویژه با کلاهک و واشر یکپارچه از نشت آب باران و برف جلوگیری می کند.

4.طیف رنگی متنوع و تونالیته : مشخصه دیگر آندوویلا علاوه بر جلوه زیبای آن، رنگ تونالیته خاص آن است که هر قطعه از طیف رنگ خاصی برخوردار است و کنار هم قرار گرفتن آنها چهره زیبا و طبیعی به سقف می دهد.

معایب آندوویلا

1.باتوجه به اینکه کارخانه مادر این متریال سقفی در کشور فرانسه قراردارد این جنس به منظور استفاده در آب و هوای مرطوب طراحی گردیده است و استفاده از آن در مناطق سرد و خشک – گرم و خشک و مناطق کوهستانی کشور به هیچ عنوان پیشنهاد نمیشود و در صورت استفاده بعد از گذشت 4 – 5 سال از اجرا الیاف قیری موجود در آندوویلا بشدت خشک و شکننده میشود و در صورت شکست آب بندی سقف دچار مشکل خواهد شد.

2.به دلیل نوع بافت سطحی موجود در آندوویلا جذب گرد و غبار در این نوع پوشش بسیار زیاد میباشد که همین موضوع سبب کثیف و کدر دیده شدن کار میشود.

3.ضمنا به دلیل بافت نرم موجود در آندوویلا راه رفتن بر روی سطح سقف موجب شکسته و پاره شدن سقف خواهد شد.