سقف شیبدار با پوشش های مختلفی شناخته می شوند و یکی از قدیمی ترین و رایج ترین این پوشش ها٬ آردواز است. آردواز متریالی باکیفیت و مقاوم است که به صورت ورقه ای در دسترس بوده و روی سقف شیب دار نصب می گردد. ورق های آردواز ترکیبی از الیاف مصنوعی٬ سیمان٬ پنبه های نسوز٬ آزبست و آب می شود. این ورق ها به صورت پله ای و با شیب های مختلفی طراحی شده و بر روی سقف های شیروانی خانه های ویلایی یا ساختمان ها قرار میگیرند. این ورق ها به دلیل ضد اب بودن بسیار مناسب مناطق پرباران هستند و اجرای آن ها در مناطق پربارش در استان خراسان و همچنین شهر مشهد بسیار توصیه میشود.شرکت آسابام به عنوان مجری سقف آردواز در مشهد این نوع پوشش را بصورت کاملا تخصصی اجرا میکند و همچنین امکان ترمیم پروژ های قدیمی اردواز را نیز دارا میباشد.
سقف شیبدار سفال طبرستان رنگی ـ سفال رویال

مزیت های آدرواز

جلوگیری از نفوذ آب
محافظت از سقف در برابر بارش برف و تگرگ
جلوگیری از ورود آلودگی به داخل ساختمان
عدم خوردگی و آسیب دیدگی در برابر تغییرات شدید آب و هوایی

برای خرید ورق های آردواز در مشهد و سایر شهرهای ایران می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و از کارشناسان آسابام راهنمایی دریافت نمایید.

شماره تماس :  ۰۹۱۵۹۱۶۵۷۰۰

 

انواع ورق های آردواز قابل اجرا در مشهد

به طور کلی آردواز به دو دسته سیمانی و فلزی تقسیم بندی می شود.

آردواز سیمانی:

اولین نوع آردواز است که از زمان تولید آن زمان زیادی می گذرد ولی همچنان جز پوشش های محبوب و پر کاربرد است. این آردواز ها به صورت پله پله ساخته می شوند و به همین دلیل میتوان متناسب با شیب مورد نیاز خود تنظیم نمایید. از آردواز سیمانی میتوانید برای درب ورودی ساختمان٬ سقف آلاچیق و … استفاده نمایید.

آردواز فلزی:

این آردواز تفاوت زیادی از نظر کیفیت و طول عمر با آردواز سیمانی دارد و با اینکه چندین سال بعد از آن ساخته شد ولی به دلیل کیفیت بالا طرفداران زیادی پیدا کرده است.

ورق های آردواز در جنس و کیفیت های مختلف در بازار موجود هستند که هر کدام دارای طول عمر متفاوتی است. اگر این ورق ها به درستی انتخاب شوند طول عمر سقف و بنای شما افزایش می یابد ولی اگر انتخاب درستی نداشته باشید یا اجرای سقف به درستی انجام نشود بعد از گذشت مدت کوتاهی متحمل هزینه دوباره خواهید شد.

مراحل اجرای سقف آردواز در مشهد

در اجرای سقف اردواز سیمانی همانند سقف های شیبدار دیگر از شاسی چوب و فلز میتواند استفاده کرد.معمولا با توجه به قیمت پایین تر فلز و مقاومت بالاتر از شاسی های فلزی به عنوان شاسی اصلی کار استفاده میشود و پس از نصب شاسی اصلی کار زیر سازی توسط چوب های نراد روسی و فنلاندی آغاز میگردد.و در نهایت توسط دستگاه مخصوص میخ کوبی اردواز اغاز میشود.باید دقت داشت که نصب ورق های ازدواز از قسمت پایین سقف شروع میشود و به قسمت بالا منتهی میشود.

قیمت ورق آردواز مشهد

با توجه به منسوخ شدن پوشش اردواز و وجود ازبست در این محصول از سال 1388 تولید عمده ی این محصول متوقف شده است.و اردواز های موجود در بازار معمولا محصولات گذشته هستند و یا توسط کارگاه های تولیدی کوچک عرضه میشوند.در حال حاضر قیمت هر مترمربع اردواز حدودا 400.000 تا 500.000 تومان میباشد. اجرای سقف اردواز در مشهد بسیار کاهش یافته و با توجه به ارائه ی محصولات جایگزین انتخاب کارفرمایان به ست پوشش های جایگزین رفته است.